8 válců a 600 koní

Pod kapotou nového BMW M5 pracuje nejnovější verze 8válcového motoru o objemu 4,4 litru s technologií M TwinPower Turbo. Výkon 441 kW (600 koní) a maximální točivý moment 750 Nm slibují masivní zátah a extrémní jízdní zážitky. Osmiválec se 2 turbodmychadly rozjede novou M5 z klidu na 100 km/h za 3,4 sekundy, rychlosti 200 km/h dosáhne za 11,1 sekundy.


O přenos veškerého výkonu na kola se stará nová 8stupňová převodovka M Steptronic se systémem Drivelogic, který ve spolupráci se systémem xDrive umožňuje optimální využití schopností motoru za všech jízdních podmínek.

Standardně je maximální rychlost omezena na 250 km/h. Pokud si objednáte balíček M Driver’s Package, pokoříte s novou M5 třísetkilometrovou hranici a zastavíte se až na rychlosti 305 km/h. K dispozici máte rovněž nové tlačítko na nastavení zvuku motoru, kterým ovládáte výfukové klapky.

Sledujte novinky ze světa BMW M

Jednou měsíčně od nás dostanete email s novinkami. Stačí se přihlásit k odběru.Tento web používá soubory cookie. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním (více informací).