Nová “emka”: BMW X3 M a BMW X4 M

Písmeno M reprezentující sportovní modely vozů BMW se poprvé ocitá v segmentu Sports Activity Vehicle (SAV) a Sports Activity Coupe (SAC) střední třídy. Sourozenci BMW X3 M a BMW X4 M jsou k mání v základní verzi nebo ve vylepšeném provedení s tradičním označením Competition.

Nové 6válcové motory

S příchodem první řady těchto sportovních modelů do nabídky BMW M zažívá svou premiéru nově vyvinutý řadový 6válcový motor ve 2 variantách. Tento motor vyniká nejnovější verzí technologie M TwinPower Turbo včetně nového chlazení a mazání. Nabízí výkon 353 kW (480 koní) v základních verzích a ještě působivějších 375 kW (510 koní) ve verzích Competition.

Nová pohonná jednotka má objem 3 litry, přísun výkonu je lineární a nadšení motoru pro otáčky zastaví až jejich omezovač. Samozřejmostí je pak patřičná zvuková kulisa. Hodnota maximálního točivého momentu 600 Nm představuje nový vrchol mezi řadovými 6válcovými motory z produkce BMW. Vývoj moderních technologií pod kapotou se však neodehrává pouze směrem k výkonovým parametrům. Díky použití dvojice benzinových filtrů pevných částic a 4 katalyzátorů je provoz nových motorů velice účinný a šetrný k životnímu prostředí s nízkými emisemi.

Design – sportovní, funkční, luxusní

Vzhled modelů BMW X3 M, BMW X4 M a variant Competition je orientován v první řadě na funkčnost, kterou byste od tak výkonných vozů očekavali. Design exteriéru neskrývá sportovní charakter vozů kategorie SAV a SAC z nabídky divize BMW M. Velké vstupy vzduchu na přídi zajišťují efektivní přísun chladícího vzduchu k motoru, převodovce a brzdám. Typické M designové prvky na přídi, bocích i zádi pak pomáhají optimalizovat aerodynamické vlastnosti vozu. Nový motor s výkonem 480 koní, resp. 510 koní, sportovní podvozek spolu s vyváženou aerodynamikou vytvářejí sportovní charakter vozu, typický pro vozy BMW M.

Interiér, ať už je řeč o ergonomii palubní desky, sportovních sedadlech nebo paletě designových detailů, je kombinací sportovního kokpitu a luxusního provedení. Zvýšená pozice sedadel pomáhá zlepšit výhled na silnici před vozem, displeje a veškeré ovládací prvky. Sportovně založený řidič se tak může plně soustředit na svůj úkol.

Sledujte novinky ze světa BMW M

Jednou měsíčně od nás dostanete email s novinkami. Stačí se přihlásit k odběru.Tento web používá soubory cookie. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním (více informací).